طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد

طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد
طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد
وبلاگ طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد

طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد

تیم نوامی در یزد ارائه دهنده طراحی سایت آموزشی اختصاصی و حرفه ای در یزد و طراحی سایت آموزش آنلاین در یزد همراه با جدیدترن متد روز دنیا، طراحی سایت آموزش آنلاین مجازی در یزد، وب سایت آموزشی در یزد

طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد

یَزد مرکز استان یزد و شهرستان یزد و یکی از کلانشهرهای ایران است. یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام جهان معروف است و به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست‌ودومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده. شهر یزد یکی از قطب‌های پزشکی و فرهنگی ایران به‌شمار می‌آید و نخستین صندوق امانات جهان ۱۷۰۰ سال پیش در حوضه تمدن این شهر بنا نهاده شده‌است. اوج آبادانی یزد، از سدهٔ «هشتم هجری» به بعد بوده و اتابکان یزد از مهم‌ترین عوامل پیشرفت این شهر در سده‌های گذشته به‌شمار می‌روند. بافت تاریخی شهر یزد در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۸۴ با شماره ثبت ۱۵۰۰۰، به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. یزد به عنوان شهر بادگیرها، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، شهر دوچرخه‌ها، شهر شیرینی، شهر قنات و قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب نیز معروف است.

واژهٔ یزد، در لغت به معنای سپند و پاک بوده و وجه‌تسمیهٔ این شهر، سرزمین مقدس و شهر خدا است.

واژه‌هایی که در مدارک تاریخی مربوط به پیش از اسلام، ماد و پارت و نیز پیش از ورود آریایی‌ها تا دوران کنونی به یزد داده شده‌است عبارتند از:

الف: ایز - ایزاطیخه – ایزدیس – ایساتیس – ایستخای

ک: کت – کتروا - کته – کث – کثه – که – کهثه

گ: گث – گبست

د: دارالسیاده – دارالشیعه – دارالمؤمنین - دارالعلم - دارالعباده

ی: یزجی – یزد – یزدان شهر - یزدان گرد – یست – یسدی – یسن – یکس

واژه «یزش» به معنای ستایش و نیایش در زبان پارسی میانه است.

ابن بلخی در کتاب فارسنامه که در قرن ششم هجری تألیف شده، نام اصلی یزد را «کثه» نامیده و احمد بن حسین بن علی کاتب نیز در قرن نهم در کتاب تاریخ یزد نام «کثه» را تأیید نموده که معنی شهر کوچک است، زیرا در پارسی باستان این واژه به معنای کوچک است زیرا کثه در مقایسه با ایساتیس (خویدک کنونی) که شهر بزرگی بود در حومه یزد قرار داشته و کوچک بوده‌است.

اصطخری دربارهٔ یزد می‌گوید: «کثه مرکز یزد، شهری است درحاشیه کویر دارای هوای خوب و در عین حال واجد آسایش و تنعم شهرهای بزرگ است». واژه یزد نامی است باستانی، که ریشه در «یشت» یا «یزت» و «یسن» دارد، با مفاهیمی چون ستایش، نیایش، پرستش، ایزد و … که یکی از فصول پنجگانه اوستا هم، با یکی از این نام‌ها یعنی یشت خوانده شده‌است.

بعد از آمدن اسلام و گرایش مردم یزد به دین اسلام عنوان «دارالعباده» به این شهر داده شد. این نام توسط ملکشاه سلجوقی انتخاب شد، زیرا علاء الدوله کالیجار تقاضای حکومت یزد را از وی کرده بود تا در آن جا به عبادت بپردازد.

استان یزد از سرزمین‌های کهن و تاریخی ایران زمین است.

ابن حوقل در کتاب «ایران فی صورة الارض» دربارهٔ یزد می‌نویسد: «از مهم‌ترین شهرهای ولایت اصطخر از سوی خراسان «کثه» است و آن حومه یزد و ابرقویه می‌باشد… اما کثه که حومه یزد است، شهری است در کنار بیابان و هوای آن خشک سالم است و مانند شهرهای کوهستانی فراخ نعمت است و روستایی دارد که محصولش ارزان است. بیشتر بناهای آن دراز شکل است و از گل ساخته شده. در آنجا شهری است استوار که قلعه‌ای با دو دروازه آهنین دارد: یکی به نام ایزد «باب ایزد» و دیگری در مسجد «باب‌المسجد» که نزدیک مسجد جامع است. این جامع در ربض قرار دارد و آبهای آن از قنات تأمین می‌شود…»

در بعضی از منابع بنای اولیه برخی از شهرهای این استان چون اردکان را به ساسانیان میبد را به سلیمان، یزد را به ضحاک و اسکندر مقدونی و ابرکوه را به ابراهیم نسبت داده‌اند. این بیانگر قدمت و دیرینگی پیشینه تاریخی و فرهنگی سرزمین و مردم این دیار است. مجموعه آثار باستانی پراکنده موجود در این استان نیز به سهم خود گویای این پیشینه تاریخی است. آثاری چون دست افزارهای سنگی به‌دست آمده از دره‌های شیرکوه، نگاره‌های روی تخت سنگ کوه ارنان، تکه سفال‌های منقوش نارین قلعه میبد – متعلق به دوره عیلامی، غارهای استان و آثار معماری و شهرسازی باستانی و… نشان می‌دهد مدنیت یزد، در چهار کانون باستانی (مهریز و خویدک)، (یزد)، (رستاق و میبد) و (اردکان) متمرکز بود. پژوهشگران این منطقه را که در مسیر شاهراه‌های باستانی (ری – کرمان) و (پارس – خراسان) قرار داشت، جزء سرزمین‌های دوردست مادها شمرده‌اند.

احمد بن حسین بن علی کاتب یزدی، می‌نویسد: «هنگامی که عده‌ای از بزرگان ایران در ری علیه اسکندر مقدونی به مخالفت پرداختند، اسکندر آنان را دستگیر کرد و خواست که همراه خود به استخر فارس ببرد، چون به ناحیهٔ یزد رسید، زندانیان را در چاهی محبوس کرد و آن محل را کِثَه (به یونانی یعنی زندان) نامید. پس از اینکه اسکندر یزد را ترک گفت، نگهبانان به کمک زندانیان به آبادانی و عمران یزد همت گماشتند».

برخی از جغرافی‌نگاران، تاریخ ساخت یزد را به یزدگرد اول، ساسانی نسبت می‌دهند که وجه تسمیهٔ یزد در ارتباط با نام وی و واژه «یزش» به معنی ستایش و نیایش در زبان فارسی میانه است.

بهرام گور نیز در هنگام حرکت خود به سوی خراسان چون به ولایت کثه (یزد) رسید، بیماری وی اندکی بهبود یافت و این سرزمین مبارک داشت و دستور داد در آن‌جا شهری بسازند و چون به نام یزدان می‌ساخت آن را «یزدان گرد» نام نهاد.

چون بهرام گور درگذشت یزدگرد به پادشاهی رسید. وی دو پسر داشت به نام شاه فیروز و شاه بلاس. بعد از مدتی یزدگرد، یزد را به دو فرزندش بخشید و آن دو شهر را بین خود تقسیم کردند. شاه فیروز دو دِه در ولایت یزد ساخت، یکی «فیروز آباد مجومرد» و دیگری «فیروز آباد میبد».

زمانی که انوشیروان به حکومت رسید، یزد را به دختر خود «مهرنگار» بخشید و وی را از مدائن به یزد فرستاد و در آن‌جا ساختمان‌های زیادی ساخت.

در هشت فرسنگی یزد دهی ساخت و آن را «مهرگرد» نام گذاشت و اکنون آن قریه را «مهریجرد» می‌گویند. همچنین در کنار میبد دهی ساخت و آن را «مهرجرد» نام نهاد و برادر وی «شاه هرمز» در جنب مهریجرد دهی ساخت و آن را «هرمیز» نام گذاشت که اکنون به «خورمیز» شهرت دارد.

پس از انوشیروان، خسروپرویز به پادشاهی رسید. وی ولایت یزد را به دو دختر خود به نام‌های ایران دخت و توران دخت بخشید و دستور داد دهی بسازند و آن را «توران پشت» نام نهاد.

توران دخت هشت ماه پادشاهی کرد و بعد درگذشت. بعد از وی ایران دخت به سلطنت رسید. وی نماینده‌ای به نام «ابرند» به یزد فرستاد و به وی دستور داد که بر عمارت و آبادی یزد بیفزاید. ابرند نیز در دو فرسنگی شهر یزد ده جدیدی احداث کرد و آن را «ابرند آباد» نام نهاد.

اتابکان یزد نزدیک به ۱۴۰ سال بر این خطه حکومت کردند. با کشته شدن فرامرز بن علی در جنگ با خان فتای، سلطان سنجر، حکومت یزد را به دختران فرمانده خود که پسری نداشت واگذاشت و رکن‌الدین سام از سرداران سپاه فرامرز را برای اداره یزد به اتابکی آنان گماشت.

رکن الدین سام نخستین امیر این خاندان به علت پیری و ناتوانی در اداره حکومت در سال ۵۸۴ ه‍.ق جای خود را به برادر کوچکش عزالدین لنگر سپرد. با مرگ عزالدین در سال ۶۴۰ ه‍. ق ورد انزور به حکومت رسید و در سال ۶۵۲ ه‍. ق حکومت به ابومنصور اسفه‌سالار مشهور به قطب‌الدین رسید. مادر او مریم ترکان بناهای زیادی را در یزد ساخت و در دوره قطب‌الدین، مغولان به ایران حمله کردند. اتابک چیرگی مغولان را پذیرفت و یزد را از سپاه مغول مصون داشت. با مرگ قطب‌الدین در سال ۶۲۶ ه‍. ق پسرش محمد بر تخت نشست و او نیز تا سال ۶۳۹ ه‍. ق حکومت کرد. پس از او به ترتیب سفلر شاه (متوفی ۶۴۹ ه‍.ق)، طفی شاه (متوفی ۶۷۰)، علاءالدوله (متوفی ۶۷۳) یوسف شاه (متوفی ۶۹۰) حکومت کردند. در دوره یوسف شاه در اثر بی‌احترامی او به فرستاده غازان خان، سپاه غازان وی به یزد حمله کرد و او مجبور به فرار به سیستان شد اما مردم یزد به همراه علما به نزد امیر محمد ابداجی فرمانده سپاه غازان رفتند و او را از ورود به داخل یزد بازداشتند. سرانجام سلسله اتابکان یزد در سال ۷۱۸ به دست امیر مبارزالدین برچیده شد و آخرین امیر سلسله اتابکان حاجی شاه فرزند یوسف شاه سرنگون گردید.

مردم یزد به زبان فارسی رایج با لهجه یزدی سخن می‌گویند. در استان یزد برخی ویژگی‌های گویشی میان شهرستان‌های مختلف محسوس است. «زرتشتیان» در میان خود به زبان بهدینی (گَورونی یا دری زرتشتی) سخن می‌گویند

بیشتر مردم یزد مسلمان و شیعهٔ دوازده‌امامی هستند همچنین گروه بزرگی از زرتشتیان ایران در یزد ساکن هستند و همین‌طور تعداد زیادی از بهائیان نیز در یزد ساکن می‌باشند. اقلیت کوچکی از یهودیان نیز ساکن این شهر می‌باشند.

در داخل و اطراف شهر یزد، زیارتگاه‌های مختلفی برای زرتشتیان به چشم می‌خورد که در هر ماه یا فصل، مراسم‌های ویژهٔ پیروان این دین در آن‌ها برگزار می‌شود. از آن جمله می‌توان به جشن سده اشاره کرد که یکی از مراسم معروف و عمومی زرتشتیان است و هرساله در روز دهم بهمن‌ماه، هم‌زمان با مناطق دیگر ایران، در یزد برگزار می‌شود. لازم است ذکر شود تا قبل از انقلاب، جمعیت یهودیان یزد ۶۰۰۰ نفر تخمین زده می‌شد که ایشان دارای چند کنیسه و قصابی مخصوص و شهرک‌ها و محله‌های یهودی‌نشین بودند. شغل اکثر مردان یهودی، تجارت و هم چنین پیشه زنان یهودی دستفروشی بود. چنان‌که اولین بانک استان یزد و جنوب شرق کشور در زمان قاجار به دست یک تاجر یهودی ساخته شده و اکنون در محله لب خندق (میدان خان) قرار دارد. یهودیان یزد تقریباً همگی بعد از انقلاب به کشور اسرائیل مهاجرت کردند همچنین اقلیت کوچکی از ارامنه هم در شهر یزد حضور دارند.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰ جمعیت شهرستان یزد در مجموع ۵۸۲٬۶۸۲ نفر است که این تعداد در ۱۶۸٬۵۲۸ خانوار زندگی می‌کنند که از این جمعیت ۲۹۷٬۵۴۶ مرد و ۲۸۵٬۱۳۶ نفر زن هستند. در این شهرستان ۴۸۴٬۱۶۷ نفر جمعیت شهری و ۴۲٬۰۰۹ نفر جمعیت روستایی اعلام شده‌است.

شهرستان یزد در دره‌ای خشک و پهناور بین کوه‌های شیرکوه و خرانق، در ۱۵ درجه و ۵۳ دقیقه تا ۴۰ درجه و ۵۴ دقیقه درازای خاوری و ۴۶ درجه و ۳۱ دقیقه تا ۱۵ درجه و ۳۲ دقیقه پهنای شمالی واقع شده‌است. این شهرستان از سوی شمال به شهرستان‌های میبد و اشکذر از خاور به شهرستان‌های اردکان و بافق، از باختر به استان اصفهان و از جنوب به شهرستان تفت، ابرکوه و مهریز محدود می‌شود. میانگین بلندی شهرستان یزد از سطح دریا ۱۲۰۰ متر است.

قرار گرفتن در بخش مرکزی فلات ایران در برگیرنده نامناسب‌ترین عوامل طبیعی چیره بر فلات مرکزی ایران نیز است. بارش اندک همراه با تبخیر شدید، دور بودن از دریا، نزدیکی با کویر خشک و پهناور نمک، رطوبت نسبی کم همراه با گرمای بسیار، از عواملی هستند، که یزد را به گونه یکی از خشک‌ترین مناطق ایران درآورده است. گذشته از آن، در این منطقه نوسان شدید درجه حرارت نیز وجود دارد. از نظر مختصات جغرافیایی نقطهٔ مرکزی ایران (ساعت مارکار) در این شهر قرار دارد.

شهر یزد به دلیل معماری تاریخی ارزشمند و بافت سنتی دست نخورده‌اش به عنوان اولین و تنهاترین شهر ایران در ۱۸ تیرماه سال ۱۳۹۶ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

بناها و مکان‌های تاریخی : باغ دولت‌آباد چهارمنار، مجموعه باغ خان

بازارهای تاریخی : بازار خان، بازارچه پنجه علی، بازار قیصریه، بازار علاقبندی، بازار کاشی‌گری، بازار چیت سازی، بازار مسجد ملااسماعیل، بازار افشار، بازار حاجی قنبر، بازار محمد علی خان، بازار جعفرخان، بازار صدری (شاهزاده فاضل)، بازار دروازه مهریز، بازار مسگری، بازار نخود بریزی، باغ مشیرالممالک، حمام خان بافقی

میدان‌ها و لَـرد های تاریخی : میدان خان، میدان بعثت، میدان قلعه، میدان امیرچقماق، میدان وقت و ساعت، لَـرد آسیاب، لَـرد باجوردی، لَـرد تازیان، لَـرد خواجه خضر، لَـرد فهادان، لَـرد کیوان، لَـرد گودال مصلی، لَـرد کوچه میرقطب، لَـرد مشیر

مساجد تاریخی و معروف : مسجد جامع یزد، مسجد امیرچقماق، مسجد سرریگ، مسجد ملااسماعیل، مسجد شاه طهماسب، مسجد فرط، مسجد حظیره، مسجد میر خضر شاه چهار منار، مسجد بیاق خان، مسجد اهرستان، مسجد شاه یحیی (قلعه کهنه)، مسجد بزرگ پشت باغ

در محلات تاریخی یزد، در حدود ۳۰ مسجد دیگر را نیز می‌توان نام برد، که در مقیاس کوچکتر، نقش «مساجد محله‌ای» را ایفا می‌کنند.

هتل‌های یزد : هتل داد، هتل عمارت مالمیر، هتل صفاییه، هتل باغ مشیرالممالک، هتل ارگ جدید، هتل فهادان، هتل مهر، هتل لب خندق، هتل خوان دوحد، هتل فیروزه، هتل ادیب الممالک، هتل سنتی پارس، مهمانسرای جهانگردی یزد

صنایع یزد

-نساجی فرش

-نساجی پارچه‌های طرح دار و ساده

-فولاد

-معادن آهن، زغال‌سنگ و سنگ

-کارخانه‌های کابل و فیبر نوری

-کارخانجات کاشی

-کارنجات صنایع غذایی

-صنعت طلاسازی

با وجود این صنایع حدود ۵۳ درصد از مصرف برق در تعرفه صنعتی استفاده می‌شود که از نظر رتبه‌بندی کشوری نیز پنجمین استان صنعتی کشور شناخته می‌شود که با داشتن بیش از سه هزار واحد صنعتی، در فهرست شهرهای دارای آلودگی بالای کشور ایران قرار دارد.

برخی از شرکت‌ها و کارخانجات مهم شهر یزد به شرح زیر است:

    کارخانه یزدباف

کارخانجات یزدباف (سهامی عام) در سال ۱۳۳۵ در شهر تاریخی یزد در زمینی به مساحت ۱۲۰ هزار متر مربع برای ایجاد کارخانجات ریسندگی، بافندگی، چاپ و تکمیل انواع پارچه‌های پنبه‌ای تأسیس گردید. در حال حاضر شرکت یزدباف با سرمایه ثبت شده ۳۶٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال و بیش از ۷۵۰۰ سهامدار در زمینی به مساحت ۲۷۰٬۰۰۰ متر مربع با مجموعه‌ای از مدرن‌ترین ماشین آلات اروپایی و دانش فنی روز در کنار تلاش شبانه‌روزی بیش از ۱۴۰۰ پرسنل متخصص و سخت کوش خود و با استفاده از بهترین مواد اولیه، تولیدکننده انواع پارچه‌های پنبه‌ای و الیاف مصنوعی و مخلوط آن‌ها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارخانجات نساجی خاورمیانه مطرح می‌باشد.

    کابل‌های شهید قندی

در آبان ماه سال ۱۳۶۳ با هدف تولید انواع کابل‌های مخابراتی، توسعه ارتباطات و ایجاد تحول در شبکه عظیم مخابراتی کشور، تحت پوشش وزارت پست و تلگراف و تلفن وقت در شهر یزد درزمینی به وسعت یک میلیون مترمربع و با زیربنایی معادل دویست هزار مترمربع همگام باآخرین فناوری روزجهان و به عنوان پدیده‌ای نو درعرصه تولید کابل‌های مخابراتی تأسیس گردید.

فعالیتهای شرکت:

- تولیدکننده انواع کابل‌های مخابراتی نوری، مسی و ترکیبی

- تنها تولیدکننده پانلهای خورشیدی در کشور

-امکان‌سنجی، طراحی، مشاوره و آموزش در زمینه‌های پروژه‌های مخابراتی

-تولیدکننده کابل‌های خاص برای مصارف گاز، نفت، پتروشیمی، راه‌آهن، مترو و کنترل ترافیک و…

-انجام پروژه‌های خدمات فنی و مهندسی

    فولاد آلیاژی ایران

فولاد آلیاژی ایران از پیشرفته‌ترین و بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع فولاد آلیاژی و مخصوص در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرن‌ترین کارخانجات فولاد آلیاژی دنیا با ظرفیت تولید سالیانه ۱۴۰٬۰۰۰ تن در فاز اول و ۲۰۰٬۰۰۰ تن در فاز دوم می‌باشد که در سال ۱۳۷۸ به بهره‌برداری رسید. کارخانجات فولاد سازی، نورد مقاطع سنگین، نورد مقاطع سبک، عملیات حرارتی و تکمیل کاری این شرکت، مجهز به پیشرفتهترین تجهیزات و برخوردار از بالاترین سطح دانش فنی روز دنیا، امکان تولید فولادهای آلیاژی و مخصوص را با بهترین کیفیت و منطبق با استانداردهای بین‌المللی میسر ساخته‌است. محصولات این شرکت در صنایع نفت و پتروشیمی، ابزارسازی، ساخت لوازم پزشکی و جراحی، صنایع خودرو سازی، ماشین‌سازی و سایر صنایع کاربرد وسیع دارد.

    گروه پیشگامان کویر

- سال تأسیس: ۱۳۷۵

- حوزه اصلی فعالیت: فناوری اطلاعات و ارتباطات

- حوزه‌های توسعه‌ای: بانکداری، بیمه، حمل و نقل هوایی و ریلی، فیبر نوری زیر دریایی و…

- اشتغال ایجاد شده: اشتغال مستقیم نزدیک به ۴۰۰ نفر و غیر مستقیم: بیش از ۱۵۰۰ نفر

- تعداد شرکت‌ها: در حال حاضر ۲۶ شرکت

- مدل اقتصادی: اقتصاد تعاونی

- خدمات اصلی: سرمایه‌گذاری در حوزه ICT

- خدمات فرعی: انواع نرم‌افزارهای تحت وب به سفارش مشتری، خدمات سامانه بازشناسی با امواج رادیویی، سیستم‌های هوشمند، ویدئو کنفرانس، سرورهای امنیتی و کلیه سرویس‌های ارزش افزوده

- گستره جغرافیایی فعالیت: نمایندگی مستقیم در استان‌های کرمان، اصفهان، قزوین، فارس، بوشهر، خراسان بزرگ، هرمزگان و در کشورهای کانادا، امارات، مالزی.

    گروه ستاره کویر

فرش ستاره کویر یزد، اولین شرکت گروه ستاره کویر یزد می‌باشد. شرکت‌های این گروه به تولید الیاف رنگی، نخ اکرلیک و پلی پروپیلن و بافت فرش ماشینی اشتغال دارند. فرش ستاره کویر یزد و فرش خاطره کویر یزد شرکت‌های بافندگی فرش ماشینی در این گروه هستند.

فرش ستاره کویر یزد که در سال ۱۳۶۰ تأسیس شد از ابتدای فعالیت همواره در سطح اول بازار فرش ماشینی کشور قرار داشته‌است. در تداوم فعالیت‌های گروه، توسعه شرکت ستاره کویر در شرکت فرش خاطره کویر ادامه یافت. خاطره کویر که از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های بافندگی فرش ماشینی بهره می‌برد، در سال ۱۳۷۵ تأسیس شد.

    نیروگاه سیکل ترکیبی شیرکوه

وجود نیروگاه سیکل ترکیبی شیرکوه در این استان باعث رونق بخش صنعت و زیرساخت‌های این استان به ویژه در شبکه سراسری برق می‌شود.

منبع

 

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های جدید و پیدایش تخصص های فراوان و اومدن نرم افزارها و زبان های مختلف در یزد، احساس نیاز بیشتری در امر آموزش در یزد ایجاد شد تا جایی که در چند سال اخیر سایت های آموزشی در یزد افزایش چشمگیری داشتند.

همچنین با فراگیری بیماری کرونا در یزد تو چند سال گذشته نیاز بیشتری به سایت آموزشی در یزد احساس شده و سایت های آموزشی زیادی در یزد شکل گرفتن در کنار سایت های فروشگاهی در یزد و دیگر سایتها ..

در طراحی سایت آموزشی در یزد باید به مسائل مختلف مانند دسترسی بهتر کاربران به آموزش ها در یزد و مدیریت کاربران در یزد و آموزش ها فراهم شوند همچنین امکانات مختلف و ویژگی هایی نیاز دارد که در این مطلب قصد داریم در مورد امکانات و ویژگی های طراحی سایت آموزشی اختصاصی در یزد توسط گروه طراحی سایت نوامی صحبت کنیم.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

اهمیت و ضرورت طراحی سایت آموزشی در یزد :

امروزه برای کسب و کارهای آموزشی در یزد داشتن یک وب سایت آموزش آنلاین مجازی در یزد برای معرفی نوع کار و خدمات و محصولات آموزشی در یزد امری اجتناب ناپذیر است. به عبارت دیگه، در یزد کسب و کارهایی که در فضای مجازی در یزد بستری برای خود ایجاد نکرده باشند محکوم به از دست دادن بخش زیادی از مشتریان در یزد و حتی ورشکستگی هستن.

شاید مهمترین سوالی که ممکنه برای هر صاحب کسب و کار آموزشی در یزد پیش بیاد اینه که چرا داشتن یک وبسایت آموزش آنلاین در یزد تا این اندازه برای رشد کسب و کارها آموزشی در یزد مهم هست؟

خوب تو چند سال اخیر شاهد رشد چشمگیر اینترنت در یزد بودیم و تعداد افرادی که در یزد روزانه از اینترنت برای رفع نیاز و مشکلات خود استفاده می کنن روز به روز درحال افزایش هست و در یزد تو این مدت رشد بسیار چشمگیری داشته، مخصوصا با اومدن شبکه های مجازی مختلف در یزد شاهد رشد چند برابری کاربران اینترنت در یزد بودیم و هستیم.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

آموزش در یزد یکی از موضوعاتی است که تغییرات زیادی به خود دیده است و امروزه به خاطر دوران کرونا در یزد آموزش از راه دور در یزد فراگیر شده است . این اتفاق یک فرصت ایده آل برای موسسات آموزشی در یزد ایجاد شده است تا با طراحی سایت آموزش آنلاین در یزد خدمات آموزشی را به طیف وسیعی از افراد جامعه در یزد ارائه دهد.

با افزایش همه گیری بیماری کووید19 در یزد، افراد بسیاری نگران ادامه فرآیند آموزش و یادگیری در یزد بودند. اما چیزی نگذشت که آموزش های مدارس و دانشگاه در یزد به صورت آنلاین آغاز شد. این مسئله یک چالش بسیار بزرگ برای موسسات و مدارسی بود که هیچ ابزاری برای تدریس آنلاین در یزد نداشتند. اما تعطیلی مدارس در یزد برای موسساتی که دارای سیستم آموزش آنلاین در یزد بودند تاثیر زیادی نگذاشت. به همین خاطر در این دوران طراحی وب سایت آموزش آنلاین در یزد رشد بسیار زیادی در بین انواع سایت ها در یزد داشت.  با استفاده از طراحی سایت حرفه ای آموزشی در یزد این امکان وجود دارد که کاربران دسترسی راحتی به مطالب شما در یزد داشته باشند و در زمان و هزینه هایشان صرفه جویی شود.

با این تفاسیر در یزد آموزشگاه ها و موسسات آموزشی یکی از اصناف پیشتاز در یزد در این زمینه بود. شما اگه تو هر زمینه ای نیاز به آموزش در یزد داشته باشین و اگه تو موتور جستجوی گوگل جستجو کنید حتما دها سایت آموزشی در یزد نمایش داده خواهد شد با آموزش های متنوع و گوناگون که میتونید با پرداخت مبلغی دوره مورد نظر خود را خریداری کرده و همچنین به صورت آنلاین در یزد در هر ساعتی از روز فیلم ها و ویدئو های دوره در یزد رو نگاه کنید.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

به صرفه بودن طراحی سایت آموزشی در یزد :

فرض کنید صاحب یک آموزشگاه در یزد در یک شهری متوسط هستید افرادی که به طور حضوری به آموزشگاه شما در یزد مراجعه میکنند عمدتاً از همان شهر در یزد و حتی از مکان های نزدیک به آموزشگاه در یزد هستند، در این حالت دسترسی شما حتی در خود آن شهر در یزد هم محدود به چند منطقه نزدیک است ولی با طراحی سایت در یزد و ارائه امکانات آموزشی مورد نیاز در آن با صرف هزینه و منابع بسیار کمتر در یزد امکان دسترسی به کاربران بیشتر حتی در دورترین نقاط ایران را خواهید داشت.

خوب در این بخش قصد داریم به صرفه بودن طراحی سایت آموزشی در یزد رو بررسی کنیم. خوب فرض میکنیم شما شخصی باشید که در یزد دارای تخصص هایی هستید و قصد دارید این تخصص و حرفه رو به صورت آموزش در یزد دربیارید و در اختیار دیگران قرار دهید و  در یزد به کسب درآمد از آموزش بپردارید.

خوب در ابتدا نیاز به یک مکان فیزیکی در یزد دارید و کلی وسایل و تجهیزات برای تکمیل و تجهیز مکان تدریس در یزد و آموزش در یزد و سپس باید برای آموزش اقدام به ثبت موسسه در یزد کنید.

در مرحله بعد باید در یزد شروع به جذب دانش آموز کنید و برای این کار باید کلی بابت هزینه تبلیغات در یزد پرداخت کنید.

همچنین باید این نکته رو هم در نظر داشته باشید که فقط افرادی رو در یزد میتونید جذب کنید که نزدیک محل آموزشگاه شما در یزد باشند و  بتونن حضوری به آموزشگاه شما در یزد بیان.

همچنین فقط زمان هایی میتونید کلاس ها در یزد رو برگزار کنید که حضور فیزیکی در آموزشگاه خود در یزد داشته باشید.

تمام مواردی که در بالا ذکر شده همه و همه برای راه اندازی یک آموزشگاه در یزد نیاز هست و برای آماده کردن و مدریت آنها در یزد نیاز به هزینه بسیار زیادی هست که شاید برای خیلی ها از نظر اقتصادی به صرفه نباشد.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

پس سوالی که پیش میاد اینه که آیا باید بی خیال راه اندازی آموزشگاه در یزد و کسب درآمد تو زمینه آموزش آنلاین بشیم؟

قطعا جواب ما خیر هست، بهترین راهکار راه اندازی آموزشگاه آنلاین در یزد می باشد. یعنی به جای آموزشگاه فیزیکی در یزد بیایم و سایت آموزشگاه مجازی در یزد رو راه اندازی کنیم با هزینه بسیار کمتر...

برای این کار شما فقط به یه هاست یا سرور در یزد نیاز دارید و یه اسکریپت اختصاصی در یزد یا سایت آموزشی آنلاین در یزد که برای انجام این کار تیم طراحی سایت آموزشی نوامی در یزد آماده ارائه خدمات با کیفیت بالا می باشد.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

طراحی سایت آموزشی در یزد برای چه کسانی مناسب می باشد؟

از ویژگی های مثبت طراحی سایت آموزش آنلاین در یزد می توان به گستردگی آن برای بسیاری از مراکز و خدمات آموزش محور در یزد اشاره کرد. با توجه به این موضوع طراحی وب سایت آموزش در یزد تنها برای دانش آموزان در یزد و دانشجویان کاربرد ندارد. بلکه هر فردی که با آموزش دادن در یزد و آموزش دیدن سروکار دارد می تواند از سایت های آموزشی در یزد استفاده کند. حال این آموزش ها در یزد می تواند در زمینه هنر، آشپزی، موسیقی و یا هر چیز دیگری باشد. اما معمولا ساخت سایت آموزشی در یزد برای مدارس، دانشگاه ها، آموزشگاه ها، اساتید و مربیان و همه فرادی که دوست دارند دانش خود را به دیگران آموزش دهند، گزینه خوبی در یزد می باشد.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

هزینه طراحی سایت آموزشی در یزد :

قیمت طراحی سایت آموزشی در یزد به امکانات مورد نیاز کارفرما در یزد برای پروژه مورد نظر و همچنین استفاده از تکنولوژی های مختلف بستگی دارد و هزینه طراحی سایت آموزشی در یزد مورد نظر با پروژه های دیگر در یزد متفاوت است.

ابتدا تیم تحلیل پروژه سایت آموزش آنلاین مورد نظر کارفرما در یزد رو مورد بررسی قرار می دهد و در مرحله بعد پس از نیازسنجی و امکان سنجی های فنی وب سایت آموزشی در یزد هزینه طراحی سایت آموزشی در یزد و زمان آن همراه با جزییات و مراحل مختلف به کارفرما در یزد اعلام می شود.

پشتیبانی طراحی سایت آموزشی در یزد :

یکی درگیر از ویژگی های منحصربفرد خدمات پشتیبانی حرفه ای نوامی در یزد برای سایت های آموزشی در یزد می باشد. تیم فنی نوامی در یزد به صورت 24 ساعته در یزد آماده رائه خدمات پشتیبانی برای بررسی و رفع مشکلات سایت های آموزشی شما در یزد می باشد.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

مراحل طراحی سایت آموزشی در یزد :

از آنجایی که اکثر کارفرمایان در یزد برای انتخاب نحوه و ابزارهای طراحی سایت آموزشی در یزد دچار تردید می شوند که آیا در ساخت سایت آموزشی آنلاین در یزد از پلتفرم های آماده یا سایت نیمه اختصاصی یا اختصاصی در یزد استفاده کنند، تیم حرفه ای طراحی سایت آموزشی نوامی در یزد با داشتن تجربه ی زیاد در زمینه های مختلف آموزشی در یزد و ارائه مشاوره و پیشنهاد راه حل های مختلف در یزد به شما در این راه کمک خواهد کرد.

یعنی در تیم نوامی در یزد، طراحی سایت آموزشی در یزد از تحلیل نیازهای مشتریان آغاز می شود و حتی تحلیل و نیازسنجی پروژه در یزد از قرارداد مهمتر است و پس از بررسی ها مختلف و نیازسنجی و عملی بودن پروژه در یزد و جمع بندی نهایی و رسیدن به طرحی منسجم از مدل وب سایت آموزشی یا برنامه آموزشی در یزد و نحوه و ابزارها در اجرا، هماهنگی های لازم برای جلسه پیش قرارداد در یزد انجام خواهد شد.

سپس در جلسه پیش قرارداد در یزد اطلاعات تکمیلی از جمله نوع کسب و کار آموزشی در یزد و ماهیت و امکانات سایت آموزشی در یزد و هر آنچه از برنامه و سایت مورد نظر در یزد انتظار می رود مطرح شده و مورد بحث قرار میگیرد و پس از آن تمامی اطلاعات گردآوری شده در یزد و در قالب پیوست فنی و تکمیل و ارائه پروپوزال برای تایید نهایی کارفرما در یزد ارسال می گردد.

پس از تایید پیوست فنی و پروپوزال، سفارش طراحی سایت آموزشی در یزد توسط تیم نوامی رسما وارد فاز اجرایی شده و اطلاعات لازم در اختیار تیم های اجرایی پروژه طراحی وب سایت آموزش آنلاین در یزد قرار میگیرد و براساس امکانات مورد نیاز کارفرما پروژه در یزد پیاده سازی و عملیاتی می شود.

پس از پیاده سازی، پروژه در یزد وارد دیباگ گردیده و تمامی تست های مورد نیاز بر روی پروژه در یزد انجام خواهد شد و پس از به نتیجه رسیدن تحلیل ها و نیازهای پروژه، سایت آموزش آنلاین طراحی شده در یزد آماده تحویل و آموزش می باشد.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

ویژگی ها و امکانات طراحی سایت آموزشی اختصاصی نوامی در یزد :

دسترسی شبانه روزی در یزد :

خوب همونطور که در بالا ذکر کردیم هر فردی یا آموزشگاهی در یزد برای ارائه خدمات آموزش در یزد نیاز به حضور فیزیکی در یزد دارد به همین دلیل محدودیت های زیادی در این زمینه خواهد داشت ولی با داشتن سایت آموزشی آنلاین در یزد تمام این محدودیت ها برطرف خواهد شد و هر ساعت از شبانه روز در یزد که کاربر نیاز داشته باشه میتونه از خدمات شما در یزد استفاده کنه و هزینه رو پرداخت کنه. فقط کافیه شما یکبار در سایت آموزشی ساخته شده در یزد فیلم آموزشی رو ضبط و تهیه کنید و تا سالها از آن  در یزد به کسب درآمد در حوضه آموزش بپردازید.

محدودیت جغرافیایی در یزد :

از دیگر محدودیت های آموزشگاه ها و موسسات آموزشی در یزد محدودیت جغرافیایی می باشد که نمیتونن در یزد تمام مناطق اطرف و حتی شهرها و یا استان های دیگه رو پوشش بدن ولی به وسیله طراحی سایت آموزش آنلاین در یزد این محدودیت هم برطرف شد و شما می تونید به تمام نقاط کشور آموزش های آنلاین خودتون رو ارائه کنید.

بازاریابی در یزد :

یکی از مهمترین بخش های هر کسب و کار آموزش آنلاین در یزد بازاریابی برای آن می باشد. فرض شما قصد دارید برای جذب مخاطب و دانش آموز در یزد در یک منطقه در یزد تبلیغات کنید، باید کلی بنر و تراکت پخش کنید و کلی هم در یزد هزینه کنید تا بتونید مخاطب مورد نظر خودتون رو در یزد جذب کنید ولی با طراحی سایت آموزش مجازی در یزد و داشتن یک آموزشگاه مجازی و آنلاین در یزد با کمترین هزینه تبلیغات میتونید بیشترین بازدهی رو در یزد کسب کنید و فروش بیشتری رو در یزد تجربه کنید.

تنوع آموزش ها و تخصص ها در یزد :

در آموزشگاه ها در یزد شما نمی تونید تعدادی زیادی مدرس بیارید چون نیاز به امکانات و فضای بسیار زیادی هست ولی در سایت آموزشی آنلاین در یزد بدون محدودیت شما می تونید هزاران فیلم آموزشی در یزد در زمینه های مختلف تولید کرده و در دسترس عموم در یزد قرار دهید.

برند سازی در یزد :

برند سازی در قالب سایت آموزشی در یزد با استفاده از ایجاد کمپین های تبلیغاتی در یزد و تبلیغات اینترنتی در سایت ها و فضای مجازی در یزد برای سایت های آموزش آنلاین و آموزشگاههای مجازی در یزد به راحتی و بدون محدودیت های جغرافیایی در یزد و با تنوع محصولات و خدمات بسیار زیاد کاری ساده تر، سریعتر، ارزانتر و پربازده تر نسب به محیط های فیزیکی با محدودیت های جغرافیایی در یزد خواهد بود.

ریسپانسیو بودن طراحی سایت آموزشی در یزد :

 

طراحی وب سایت آموزشی ریسپانسیو در یزد یکی از امکانات و ویژگی های منحصربفرد تیم طراحی سایت آموزشی نوامی در یزد در انجام پروژه های طراحی وب آموزشی در یزد می باشد که به صورت کاملا حرفه ای و بهینه براساس نیاز کارفرما در یزد طراحی می شود .

با توجه به اینکه در این مدت در یزد استفاده از موبایل برای وب گردی و اینترنت افزایش بسیار چشمگیری داشته و اکثر بازدید کاربران وب سایتها در یزد از طریق تلفن همراه و تبلت صورت میگیرد، تمامی پروژه های طراحی وب سایت آموزشی نوامی در یزد به شکل طراحی سایت آموزشی ریسپانسیو (Responsive Web Design) در یزد پیاده سازی می شود.

در طراحی سایت آموزشی واکنشگرا در یزد یا ریسپانسیو، نمایش وب سایت آموزشی در همه دستگاه ها مثل دسکتاپ، موبایل، تبلت کاملا بهینه شده و با تغییر سایز دستگاه ها و مرورگرهای کاربر ترتیب و چینش آیتم های صفحات سایت آموزشی شما در یزد تغییر می کند تا سایت به بهترین و بهینه ترین شکل ممکن برای کاربر مورد نظر نمایش داده شود و دیگر نیازی به اسکرول افقی صفحات وب آموزشی شما در یزد وجود ندارد و به شکل استاندارد و کاربر پسند نمایش داده می شود و باعث افزایش رضایت کاربران سایت شما در یزد می شود.

همچنین یکی دیگه از مزیت های طراحی سایت آموزش ریسپانسیو در یزد موفقیت استراتژی های بازاریابی آنلاین سایتهای آموزشی در یزد و افزایش فروش سایتهای آموزشی می باشد، به این دلیل که اکثر سایتهای آموزشی در یزد برای افزایش فروش در یزد و بازاریابی آنلاین از شبکه های اجتماعی در یزد استفاده می کنند و تمام کاربران بازدید کننده از گوشی موبایل استفاده می کنند که طراحی ریسپانسیو سایت آموزشی شما در یزد می تواند تاثیر بسیار زیادی در استفاده از سایت آموزش آنلاین شما در یزد داشته باشد.

هزینه در یزد :

خوب در تمام موارد بالا که ذکر شد هزینه ها در محیط فیزیکی بسیار بیشتر از داشتن یک سایت آموزش آنلاین مجازی خوب در یزد هست.

خوب شاید تا حالا متقاعد شده باشید که شما هم به یک سایت آموزشی اختصاصی و حرفه ای در یزد با کلی امکانات مختلف نیاز دارید. پس با ما همراه باشید تا بعضی از امکاناتی که تیم طراحی سایت آموزشی نوامی در یزد میتونه برای شما فراهم کنه رو براتون بیان کنیم:

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

امکانات طراحی سایت آموزشی در یزد :

 • معرفی آموزشگاه در یزد و خدمات آموزشی شما در یزد
 • ارتباط با مخاطبین و دانش آموزان سایت آموزش آنلاین مجازی در یزد
 • قرار دادن اخبار و مقالات در سایت آموزشی در یزد
 • ثبت نام آنلاین کاربران در سایت آموزشی در یزد
 • مدیریت دانش آموزان و کاربران سایت آموزش آنلاین در یزد
 • برگزاری دوره های مختلف آموزشی و قرار دادن آنها در سایت آموزش در یزد
 • خرید و ثبت نام آنلاین در دوره های آموزشی سایت آموزش آنلاین شم در یزد
 • قرار دادن ویدئو های آموزشی و جزوات آموزشی
 • نمایش آنلاین ویدئو های آموزشی
 • برنامه زمان بندی کلاس ها
 • معرفی کتاب و جزوات آموزشی
 • فروش کتاب ها و جزوات و سایر وسائل کمک آموزشی
 • برگزاری آزمون های مختلف مربوط به هر دوره آموزشی
 • صدور کارنامه و اعلام نتایج
 • دانلود ویدئوهای آموزشی و جزوات و نمونه سوالات و کتاب ها
 • گالری تصاویر از فعالیت ها
 • تصاویر ویدئوهای آموزشی
 • درج نظرات در مورد دوره های آموزشی
 • خبرنامه ایمیل و پیامکی برای دانش آموزان و مخاطبین سایت
 • گفتگوی زنده با پشتیبانی سایت و یا ارسال تیکت
 • ارتباط با مدرسین سایت و رفع اشکال
 • معرفی اختصاصی اساتید و مدرسان در یزد
 • ایجاد انجمن برای گفتگو کاربران باید یکدیگر
 • ایجاد شبکه اجتماعی اختصاصی برای گفتگو کاربران و مدرسان با یکدیگر و تعامل بیشتر باهم
 • برگزاری نظرسنجی های مختلف
 • مشاوره تخصصی به کاربران سایت آموزش آنلاین مجازی در یزد
 • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته
 • برگزاری کلاس های غیر حضوری
 • ارزیابی خودکار یا دستی آزمون
 • معرفی دوره های متنوع آموزشی در حا ل برگزاری
 • برنامه درسی و خط زمانی دوره
 • بانک سوال
 • پشتیبانی آزمون از فایل های صوتی
 • آمار آزمون، دانلود نمرات دانشجو
 • پنل مدرس و دانشجو
 • امکان  ایجاد وبینار
 • امکان تعریف حق اشتراک
 • ایجاد کلاس آنلاین و مجازی

و کلی امکانات جذاب دیگه که برای دریافت مشاوره میتونید با ما تماس بگیرید.

طراحی سایت آموزشی | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین

انواع طراحی سایت آموزشی در یزد :

 • طراحی سایت مدارس در یزد
 • طراحی سایت آموزشگاه زبان در یزد
 • طراحی سایت آموزشگاه هنری در یزد
 • طراحی سایت آموزشگاه موسیقی در یزد
 • طراحی سایت آموزشگاه فنی در یزد
 • طراحی سایت آموزشگاه ورزشی در یزد
 • طراحی سایت مهدکودک در یزد
 • طراحی سایت تدریس خصوصی در یزد
 • طراحی سایت آموزشگاه کنکور در یزد
 • طراحی سایت دانشگاه در یزد

سوالات متداول طراحی سایت آموزشی در یزد :

طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد
با ما تماس بگیرید.

برای هرگونه اطلاعات با شرکت ما ارتباط برقرار کنید.

طراحی سایت آموزشی در یزد | طراحی وب سایت آموزش مجازی و آنلاین در یزد